جزوه فولاد ۱و۲ مهندس تمیزی

جزوه فولاد 1و2 مهندس تمیزی
جزوه فولاد ۱و۲ مهندس تمیزی

سازه فولادی نوعی از سازه ها هستند که مصالح اصلی آنها که برای تحمل و انتقال نیروها  به کار می‌رود از فولاد می باشد. اتصالات به کار رفته در این نوع سازه‌ها از نوع جوشی، پرچی و یا پیچ می‌باشد و بسته به نوع اتصالات قطعات طرح شده و کنترلهای مربوطه بر روی آنها انجام می‌شود. در حال حاضر فولاد از مهمترین مصالح برای ساخت ساختمان و پل و سایر سازه‌های ثابت است. سازه‌های فولادی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

قاب بندی شده: مجموعه‌ای از اعضای محوری، خمشی و یا محوری خمشی اند.

پوسته‌ای: منابع نگهداری مایعات و گازها که نیروی محوری حاکم اند.

معلق: در آنها نیروی کششی حاکم اند.

منظور از سازه‌های فولادی در عمران معمولاً سازه‌های قاب بندی شده است. نقش قاب در ساختمان انتقال بارهای مرده و بار زنده و زلزله و بار برف از سازه به پی می‌باشد. و پایداری کلی سازه راحفظ می‌کند. برای ساخت سازه‌های ساختمانی بیشتر از پروفیل‌های نورد شده استفاده می‌شود، اگر ابعاد طراحی شده مقادیر دیگری باشد می‌توان با استفاده از ورق‌های موجود در بازار پروفیل مربوطه را تهیه کرد.

در درس سازه های فولادی دانشجو باید درس استاتیک ، مقاومت مصالح و تحلیل ساره را به خوبی درک کرده باشد تا  به راحتی بتواند یک خرپا یا قاب را تحلیل کند و نوع عضو را برای طراحی تشخیص دهد و مقدار تنش موجود در آن عضو را پیدا کند تا تنش های موجود رو با تنش های مجاز مقایسه کند. حتما اول پیشنیاز ها رو مطالعه کنید بعد وارد درس بشید. در این مطلب جزوه فولاد ۱و۲ مهندس تمیزی را قرار دادیم، امیدواریم مورد استفاده قرار بگیرد .برای دانلود از لینک های زیر استفاده نمایید.

رمز فایل های دانلود شدهرمز فایل : civilworld.ir

لینک های دانلودلینک دانلود مستقیم – حجم ۲۰.۵ مگابایت 

منبع مطلبگردآوری : گروه مهندسی دنیای عمران

منبع مطلبمنبع : www.icivil.ir

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *